Greco tour 2018

TENNIS JUNIOR TEAM Michalovce v spolupráci s TK MLADOSŤ Košice usporiada v lete 2018 okruh tenisových turnajov deti do 10 rokov ( registrovaných aj neregistrovaných v STZ )  pod názvom Greco tour 2018.

Organizácia

Okruh turnajov v sebe zahŕňa sériu 4 roch turnajov + 1 Masters  , pričom dva turnaje sa budú konať v Mi a dva turnaje v Ke a záverečný turnaj Masters v Mi.( striedavo, jeden rok v Mi, další rok v Ke )

každý turnaj bude v kategórii chlapci a v kategórii dievčat .

maximálny počet chlapcov 32 , dievčat 32

turnaj sa bude hrať v štvorčlenných  skupinách , kde si zahrá každý s každým a dvaja najlepši postupujú do hlavného pavúka a ostatní dvaja do pavúka útechy . Následne v hlavnom pavúku aj v pavúku útechy sa hra o umiestnenie T.j. ( napr. hráč po prehre vo štvrťfinále este bude hrať zápas o 5-6 miesto  a o  7-8 miesto a taktiež pri prehre v semifinále este budú hrať deti o 3-4 miesto .
Ten istý princíp bude aj v pavúku útechy .
Veľkosť pavúka ( 8 respektíve 16 ) bude na každom z turnajov odvodený od počtu prihlásených hráčov .
Hrá sa do 4gemov ( kto prvý výhra 4 gemy stáva sa víťazom zápasu )  s loptami HTO Kategórie. Okrem turnaja MASTERS sa hrajú iba single.

po skončení každého turnaja budú všetci hráči bodovaní podľa Bodovacieho štatútu tour uverejneného na stránke gmitenis.com

systém v ktorom sa hra Greco tour 2018 zaručuje , že každé dieťa bude hrať minimálne 4 zápasy s rôznymi súpermi , pričom je iba teoretická možnosť aby v turnaji bol hráč, ktorí nevyhrá ani jeden zápas . . Preto organizátor vybral tento model turnaja ( po vzore českej tenisovej školy ) , aby deti odohrali čo najväčší počet zápasov s čo najväčším počtom súperov prihliadnutím na staré , ale osvedčené , že zápas je najlepši tréning.

Masters Turnaj budú hrať 12 chlapcov a 12 dievčat. Právo zúčastniť sa Masters Turnaja má 8 najlepších chlapcov a osem najlepších dievčat + usporiadateľ ma právo udeliť 4 voľné karty v každej kategórii.
( v prípade väčšieho záujmu deti počas celej tour, usporiadateľ zvýši počet hráčov na turnaj Masters na 16 v každej kategórii )

Bodovanie

Víťaz turnaja dostane počet bodov rovnajúci sa počtu účastnikov turnaja + 6. Druhý , tretí a štvrtý stále o 3 body menej . Od piateho miesta stále o jeden bod menej .
Do kvalifikácie Masters sa započítajú body z troch  bodovo najlepších turnajov každého hráča .

Ceny

Za každý turnaj dostanú prví traja poháre za jednotlivé umiestnenie + medailu + diplom + vecne ceny

Každý účastník turnaja Masters dostane od usporiadateľa tričko,  pričom pohár za umiestnenie dostane každý účastník Turnaja Masters   + medailu + diplom + vecne ceny ( uterák s logom USPORIADATELA + RAJEC  + meno hráča ).

Na každom turnaji bude pre hráčov pitný režim zdarma od spoločnosti RAJEC   a taktiež energy point pre každého hráča . ( energy point = výživová tyčinka )

Termíny
1. Kolo Košice 23.6.2018
2. Kolo Michalovce 30.6.2018
3. Kolo Michalovce 21.7.2018
4. Kolo Košice 11.8.2018
5. Masters 25.8 - 26.8.2018
Štartovné
Turnaj 8 €
Masters 12 €

Štartovné ostáva u usporiadateľa turnaja.

Facebook